Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gora

Czas zimowy, czas grudniowy jest dla wielu okazją do spotkań i podsumowań mijającego roku oraz życzeń pomyślności w20221220 2 następnym roku. Staramy się spotykać co roku na spotkaniu opłatkowym. Również w tym roku, 20 grudnia, odbyło się spotkanie w gronie członków naszego Stowarzyszenia oraz zaproszonych gości. Zaszczycili nas dowódca 19SOG płk Andrzej Ceglewski, dowódca 1.Leszczyńskiego dywizjonu przeciwlotniczego ppłk Radosław Wójcicki oraz poprzedni dowódca 1.Leszczyńskiego dywizjonu przeciwlotniczego ppłk rez. Daniel Katarzyński.

20221220 1Spotkanie wigilijne rozpoczął prezes Stowarzyszenia płk (s) Mirosław Rochmankowski. Po przywitaniu uczestników dokonał podsumowania działalności Stowarzyszenia w mijającym roku, wymieniając najważniejsze zamierzenia, które udało się członkom Stowarzyszenia zrealizować, wielokrotnie przy wydatnej pomocy i zaangażowaniu przyjaciół i społeczników Stowarzyszenia. Wspomniał o aktywnym uczestnictwie członków Stowarzyszenia w wielu uroczystościach i zamierzeniach realizowanych przez władze samorządowe i inne podmioty regionu leszczyńskiego. Następnie uczciliśmy minutą ciszy członka Stowarzyszenia ppłk (s) Władysława Wojtysiaka, który w 2022 roku odszedł „na wieczną wartę”. Prezes Stowarzyszenia płk (s) Mirosław Rochmankowski złożył życzenia całemu gremium oraz przekazał życzenia od przyjaciół Stowarzyszenia – instytucji i osób prywatnych, które napłynęły do Stowarzyszenia przed świętami.

Po wystąpieniu prezesa Stowarzyszenia, zgodnie z wielowiekową tradycją, przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Wśród różnych, były te najważniejsze „dużo zdrowia”. Przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, spędziliśmy miło wieczorne chwile.

20221220 4Wigilijne spotkanie w tak licznym gronie jest też okazją do uhonorowania aktywnych ale i nowo przyjętych członków Stowarzyszenia. Prezes Stowarzyszenia wręczył legitymację członkowską nowo przyjętemu członkowi Stowarzyszenia ppor. (s) Wojciechowi Markowi. Wręczone zostały medale 100-lecia Garnizonu Leszno oraz odznaki Stowarzyszenia mjr20221220 5 (s) Zdzisławowi Niemcowi i mjr (s) Adamowi Szcześniakowi. Na spotkaniu była okazja wręczyć upominek i złożyć gratulacje 60-latkowi Adamowi Szcześniakowi. Prezes Stowarzyszenia złożył również gratulacje i drobny upominek dzisiejszemu jubilatowi – skarbnikowi Stowarzyszenia mjr (s) Jerzemu Domańskiemu.

 

20221220 6

20221220 7

 

 

 

 

 

 

 

Dalsza część wieczoru minęła na nie kończących się wspomnieniach o służbie wojskowej. I nie były to wspomnienia tajne, a te często jednostkowe, zabawne, które w przeszłości zdarzyły się nam, z których się śmialiśmy wtedy i dziś, a których nikt inny nigdy nie pozna.

Do Siego Roku

Imieniny

Sobota, 09-12-2023, Imieniny obchodzą Delfina, Joachim, Joachima
Do końca roku pozostało: 23 dni

ZEGAR

Licznik odwiedzin

2461207
DzisiajDzisiaj270
WczorajWczoraj570
Bieżący tydzieńBieżący tydzień5652
Bieżący miesiącBieżący miesiąc7439
WszyscyWszyscy2461207