Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gora

W dniu 25 czerwca 2022 roku w sali konferencyjnej klubu żołnierskiego w jednostce wojskowej przy ul. Racławickiej w Lesznie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków naszego Stowarzyszenia.

20220625 04Zebranie Stowarzyszenia poprzedziła miła uroczystość, również przez pandemię wielokrotnie przekładana, tj. wręczenie Odznaki Honorowej „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” czterem członkom naszego Stowarzyszenia: kol. kol. Bolesławowi Szudejko, Krzysztofowi Gołębiewskiemu, Krzysztofowi Handke i Zdzisławowi Pochowi. Ceremonii wręczenia Odznak dokonał zaproszony na tą uroczystość Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. Na uroczystości obecny był Dowódca 1. Leszczyńskiego dywizjonu przeciwlotniczego ppłk Daniel Katarzyński oraz członkowie naszego Stowarzyszenia.  

Zebranie odbyło się, podobnie jak w 2021 roku, z trzymiesięcznym opóźnieniem z powodu panującej w kraju i na świecie epidemii koronawirusa. Po zniesieniu obostrzeń postanowiliśmy jak najszybciej zwołać i przeprowadzić Walne Zebranie. Prawdopodobnie ze względu na nadal panującą epidemię w Walnym Zebraniu, zwołanym powtórnie, uczestniczyło tylko 19 kolegów. Zebranie było prawomocne w rozumieniu statutu i mogło podejmować uchwały we wszystkich sprawach dotyczących Stowarzyszenia.

Zebranie otworzył Prezes Stowarzyszenia kol. płk w st. spocz. Mirosław Rochmankowski, który przywitał wszystkich zebranych.20220625 13 Walne Zebranie prowadzenie obrad powierzyło kol. Prezesowi Stowarzyszenia. Po wyborze protokolantów zebrania, Komisji Wyborczo-Skrutacyjnej oraz Komisji Uchwał i Wniosków przedstawione zostały: sprawozdanie merytoryczne Zarządu Stowarzyszenia z działalności statutowej za 2021 rok oraz sprawozdanie finansowe za 2021 rok. Swoje sprawozdanie przedstawiła Komisja Rewizyjna, która wystąpiła z wnioskiem o udzielenie absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia za działalność w roku 2021. Wszystkie sprawozdania zostały przyjęte i zatwierdzone przez Walne Zebranie. Wszyscy zebrani głosowali za udzieleniem absolutorium urzędującemu Zarządowi.

                                                                                                   

Następnie Zarząd przedstawił Plan Działania Stowarzyszenia oraz Plan Finansowy Stowarzyszenia na 2022 rok. Oba plany zostały przyjęte przez Walne Zebranie Stowarzyszenia do realizacji.

20220625 20W dalszym ciągu zebrania Prezes Stowarzyszenia, w imieniu własnym i zarządu, wręczył upominki książkowe i pisemne gratulacje z okazji „słusznych” urodzin: kol. ppłk Józefowi Deutschowi (75. urodziny) i kol. płk Andrzejowi Stence (65. urodziny) oraz przyjął w poczet członków Stowarzyszenia nowego kandydata plut. pchor. Wiesława Furmaniaka, wręczając mu legitymację członkowską Stowarzyszenia. Prezes Stowarzyszenia podziękował również najbardziej aktywnym członkom Stowarzyszenia za zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia.

W wolnych wnioskach mówiono o sprawach organizacyjnych dotyczących Stowarzyszenia i jego  działalności oraz o zamierzeniach i wydarzeniach, które nie zostały zrealizowane z powodu epidemii, ale istniałaby możliwość przesunięcia niektórych przedsięwzięć na późniejszy termin, aby umożliwić pełną realizację przedsięwzięcia i uczestnictwo szerokiego gremium osób, w tym członków naszego Stowarzyszenia: Święto Wojska Polskiego, planowane wycieczki do Muzeum Powstania Wielkopolskiego czy Szlakiem Piastowskim.

Po wyczerpaniu programu Walne Zebranie Sprawozdawcze zamknął Prezes Stowarzyszenia kol. płk w st. spocz. Mirosław Rochmankowski.

Do oglądnięcia kilku zdjęć z uroczystości wręczenia Odznak oraz zebrania zapraszamy do naszej Galerii. Kliknij tutaj.

Autor : Jerzy Domański


Imieniny

Sobota, 13-08-2022, Imieniny obchodzą Diana, Dianna, Gertruda
Do końca roku pozostało: 141 dni

ZEGAR

Licznik odwiedzin

2100537
DzisiajDzisiaj313
WczorajWczoraj644
Bieżący tydzieńBieżący tydzień3773
Bieżący miesiącBieżący miesiąc8300
WszyscyWszyscy2100537