Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gora

W dniu 25 czerwca 2021 roku w sali konferencyjnej klubu żołnierskiego w jednostce wojskowej przy ul. Racławickiej w Lesznie, dzięki uprzejmości w udostępnieniu pomieszczeń klubowych przez Dowódcę 4.Zpplot i Dowódcę 1.Ldplot, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków naszego Stowarzyszenia.

Zebranie odbyło się, podobnie jak w 2020 roku, z trzymiesięcznym opóźnieniem z powodu panującej w kraju i na świecie epidemii koronawirusa. Po zniesieniu obostrzeń postanowiliśmy jak najszybciej zwołać i przeprowadzić Walne Zebranie. Prawdopodobnie ze względu na nadal panującą epidemię w Walnym Zebraniu, zwołanym powtórnie, uczestniczyło tylko 16 kolegów. Zebranie było prawomocne w rozumieniu statutu i mogło podejmować uchwały we wszystkich sprawach dotyczących Stowarzyszenia.

Zebranie otworzył Prezes Stowarzyszenia kol. płk w st. spocz. Mirosław Rochmankowski, który przywitał wszystkich zebranych. Prezes wspomniał o dwóch członkach naszego Stowarzyszenia, którzy odeszli na „wieczną wartę” w tym roku: kol. płk Janusz Rodek i kol. ppłk Michał Toporowicz. Pamięć o nich uczciliśmy minutą ciszy.

Walne Zebranie prowadzenie obrad powierzyło kol. ppłk w st. spocz. Włodzimierzowi Walczakowi, członkowi zarządu Stowarzyszenia. Po wyborze protokolantów zebrania, Komisji Wyborczo-Skrutacyjnej oraz Komisji Uchwał i Wniosków przedstawione zostały: sprawozdanie merytoryczne Zarządu Stowarzyszenia z działalności statutowej za 2020 rok oraz sprawozdanie finansowe za 2020 rok. Swoje sprawozdanie przedstawiła Komisja Rewizyjna, która wystąpiła z wnioskiem o udzielenie absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia za działalność w roku 2020. Wszystkie sprawozdania zostały przyjęte i zatwierdzone przez Walne Zebranie. Wszyscy zebrani głosowali za udzieleniem absolutorium urzędującemu Zarządowi.

Następnie Zarząd przedstawił Plan Działania Stowarzyszenia oraz Plan Finansowy Stowarzyszenia na 2021 rok. Oba plany zostały przyjęte przez Walne Zebranie Stowarzyszenia do realizacji.

W dalszym ciągu zebrania Prezes Stowarzyszenia, w imieniu własnym i zarządu, wręczył upominki książkowe i pisemne gratulacje z okazji „okrągłych” i „słusznych” urodzin: kol. ppłk Krzysztofowi Gołębiewskiemu z okazji 80-tych urodzin, kol. mjr Tadeuszowi Nodze z okazji 75-tych urodzin oraz 65-latkom: kol. ppłk Krzysztofowi Mroczkowskiemu, kol. por. Tomaszowi Stroińskiemu i kol. ppłk Jerzemu Wójcikowi.   Prezes Stowarzyszenia podziękował również najbardziej aktywnym członkom Stowarzyszenia za zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia, szczególnie w zakresie działań związanych z rekonstrukcją pomnika 55 Poznańskiego pułku piechoty.

W wolnych wnioskach mówiono o sprawach organizacyjnych dotyczących Stowarzyszenia i jego  działalności oraz o zamierzeniach i wydarzeniach, które nie zostały zrealizowane z powodu epidemii, ale istniałaby możliwość przesunięcia niektórych przedsięwzięć na późniejszy termin, aby umożliwić pełną realizację przedsięwzięcia i uczestnictwo szerokiego gremium osób, w tym członków naszego Stowarzyszenia: odsłonięcie zrekonstruowanego pomnika 55 Poznańskiego pułku piechoty, Święto Wojska Polskiego, 100-lecie powstania Garnizonu Leszno oraz VII Memoriał im. Ludwika Kostery.

Po wyczerpaniu programu Walne Zebranie Sprawozdawcze zamknął jego przewodniczący kol. ppłk w st. spocz. Włodzimierz Walczak.

Do oglądnięcia kilku zdjęć z zebrania zapraszamy do naszej Galerii. Kliknij tutaj.

Autor : Jerzy Domański

Imieniny

Poniedziałek, 29-11-2021, Imieniny obchodzą Błażej, Bolemysł, Fryderyk
Do końca roku pozostało: 33 dni

ZEGAR

Licznik odwiedzin

1918342
DzisiajDzisiaj31
WczorajWczoraj621
Bieżący tydzieńBieżący tydzień31
Bieżący miesiącBieżący miesiąc15730
WszyscyWszyscy1918342