Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gora

20191219 01W dniu 19 grudnia o godz. 17:00 spotkaliśmy się, zgodnie z corocznym zwyczajem, na wieczorze opłatkowym. Było nas wielu o czym świadczą zdjęcia z tego spotkania. Na nasze spotkanie przybyli Dowódca 19SOG płk Tomasz Czekalski, Dowódca 1.Ldplot ppłk Daniel Katarzyński, przedstawiciel posła Wiesława Szczepańskiego p. Feliks Kosicki, Prezes Agromixu p. Józef Dworakowski oraz Ks. kapelan mjr Grzegorz Bechta.

Spotkanie rozpoczął Prezes Stowarzyszenia kol. Mirosław Rochmankowski. Nawiązał do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a szczególnie do Wieczerzy Wigilijnej, źródła naszej tradycji i korzeni chrześcijańskich. Następnie złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Następnie przekazał „przewodnictwo” spotkania kapelanowi20191219 03 naszego Garnizonu ks. mjr Grzegorzowi Bechcie. Odmówiliśmy wspólnie modlitwę „Ojcze Nasz” i odśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie ks. kapelan poświęcił opłatki i przystąpiliśmy do wzajemnego składania sobie życzeń i przełamywania się opłatkami. Wśród różnych życzeń, mniej lub bardziej osobistych, przeważały te najważniejsze „dużo zdrowia” i ponownego spotkania w podobnym gronie w następnych latach.

Przerywnikiem przed przystąpieniem do spożywania wigilijnych potraw była miła uroczystość uhonorowania naszych kolegów - członków Stowarzyszenia. Prezes Stowarzyszenia kol. Mirosław Rochmankowski wręczył dyplomy uznania: kol. Markowi Szreiberowi za godne reprezentowanie i zdobywanie laurów i pucharów dla Stowarzyszenia w zawodach bowlingowych oraz kol. Mariuszowi Siwakowi za wygranie zawodów strzeleckich w Krzywiniu.

Przy suto zastawionym stole tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, spędziliśmy miło wieczorne godziny, słuchając również różnorodnych kolęd i pastorałek, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wspomnieniom o służbie wojskowej nie było końca. I nie były to wspomnienia tajne, a te często jednostkowe, zabawne, które w przeszłości nam się zdarzyły, z których się śmialiśmy wtedy i dziś, a których nikt inny nigdy nie pozna.

Do obejrzenia zdjęć ze spotkania zapraszamy do naszej GALERII. Kliknij tutaj.

Wesołych Świąt i Do Siego Roku

Imieniny

Sobota, 26-11-2022, Imieniny obchodzą Delfin, Dobiemiest, Jan
Do końca roku pozostało: 36 dni

ZEGAR

Licznik odwiedzin

2188680
DzisiajDzisiaj1141
WczorajWczoraj710
Bieżący tydzieńBieżący tydzień4976
Bieżący miesiącBieżący miesiąc20853
WszyscyWszyscy2188680