Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gora

20181218 13Czas zimowy, czas grudniowy jest dla wielu okazją do spotkań i podsumowań mijającego roku oraz życzeń pomyślności w następnym roku. Staramy się spotykać co roku na spotkaniu opłatkowym. Również w tym roku, 18 grudnia, odbyło się spotkanie w gronie członków naszego Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście. Zaszczycili nas kapelan garnizonu ks. mjr Grzegorz Bechta, przewodniczący Sejmiku Wielkopolskiego Wiesław Szczepański, zastępca dowódcy 19SOG ppłk Zbigniew Buksiński, przedstawiciel dowódcy garnizonu kpt. Radosław Wójcicki, przyjaciel Stowarzyszenia dr hab. Aleksander Woźny, członek wspierający artysta-grafik Wojciech Akuszewski.

Spotkanie wigilijne rozpoczął prezes Stowarzyszenia płk Mirosław Rochmankowski. Po przywitaniu uczestników dokonał20181218 10 podsumowania działalności Stowarzyszenia w mijającym roku, wymieniając najważniejsze zamierzenia, które udało się członkom Stowarzyszenia zrealizować, wielokrotnie przy wydatnej pomocy i zaangażowaniu przyjaciół i społeczników Stowarzyszenia. Wspomniał o aktywnym uczestnictwie członków Stowarzyszenia w wielu uroczystościach i zamierzeniach realizowanych przez władze samorządowe i inne podmioty regionu leszczyńskiego. Następnie uczciliśmy minutą ciszy czterech członków Stowarzyszenia, którzy w 2018 roku odeszli „na wieczną wartę”.

20181218 26Po wystąpieniu prezesa Stowarzyszenia głos zabrał ks. mjr Grzegorz Bechta, z którym odmówiliśmy wspólną modlitwę a następnie przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Wśród różnych, były te najważniejsze „dużo zdrowia”. Przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, spędziliśmy miło wieczorne chwile.

Wigilijne spotkanie w tak licznym gronie jest też okazją do uhonorowania aktywnych ale i nowo przyjętych członków Stowarzyszenia oraz naszych przyjaciół. Prezes Stowarzyszenia wręczył akty podziękowań za owocną współpracę i wkład w działalność Stowarzyszenia ks. mjr Grzegorzowi Bechcie, kapelanowi garnizonu oraz członkowi wspierającemu Wojciechowi Akuszewskiemu. Legitymacje wraz z odznakami Stowarzyszenia otrzymali nowi członkowie: Mariusz Siwak i Adam Szcześniak. Uchwałą zarządu honorujemy naszych członków – tzw. „okrągłych” jubilatów. Na spotkaniu była okazja wręczyć upominki i złożyć gratulacje 60-latkom Romanowi Mazurowi, Mariuszowi Siwakowi i Markowi Wróblowi. Inicjatywą prezesa i zarządu Stowarzyszenia było wystąpienie do samorządu leszczyńskiego o wydanie emerytom-członkom naszego Stowarzyszenia, którzy ukończyli 65 rok życia, „Leszczyńskiej Karty Seniora”. Odebrali je następni członkowie spełniający kryteria.

Dalsza część wieczoru minęła na nie kończących się wspomnieniach o służbie wojskowej. I nie były to wspomnienia tajne, a te często jednostkowe, zabawne, które w przeszłości zdarzyły się nam, z których się śmialiśmy wtedy i dziś, a których nikt inny nigdy nie pozna.

Do oglądnięcia zdjęć ze spotkania zapraszamy do naszej galerii. Kliknij tutaj.

Do Siego Roku

Imieniny

Sobota, 09-12-2023, Imieniny obchodzą Delfina, Joachim, Joachima
Do końca roku pozostało: 23 dni

ZEGAR

Licznik odwiedzin

2461184
DzisiajDzisiaj247
WczorajWczoraj570
Bieżący tydzieńBieżący tydzień5629
Bieżący miesiącBieżący miesiąc7416
WszyscyWszyscy2461184