Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gora

20180928 13W dniu 28 września na kręgielni przy ul. Niepodległości w Lesznie odbyły się zawody sportowe seniorów w bowlingu. Inicjatorem tych zawodów był Prezydent Miasta Leszna p. Łukasz Borowiak - zapowiedział chęć zorganizowania takich zawodów dla seniorów leszczyńskich już w marcu br. Inicjatywa ta zrealizowała się we wrześniu m. in. dzięki wydatnej pomocy organizacyjnej przedstawicieli leszczyńskiego oddziału UTW III Wieku. Zawody - określone mianem I Turnieju Bowlingowego Seniorów Miasta Leszna - zgromadziły jedenaście czteroosobowych zespołów reprezentujących leszczyńskie organizacje i stowarzyszenia społeczne i obywatelskie oraz zespół Urzędu Miasta Leszna. Zawody uroczyście otworzyli Prezes leszczyńskiego oddziału Uniwersytetu III Wieku p. Maria Zielony, Prezydent Miasta Leszna p. Łukasz Borowiak oraz Przewodniczący Rady Seniorów Miasta Leszna p. Bolesław Szudejko. Życzyli uczestnikom sportowej rywalizacji oraz najwyższych20180928 03 wyników i samych „strike’ów”. Rywalizacja prowadzona była w dwóch klasyfikacjach – indywidualnej i, przede wszystkim, drużynowej. Kręgielnia wyposażona jest w sześć torów dlatego uczestnicy walczyli w dwóch turach. Każdy zawodnik wykonał pełne dwie serie rzutów. W wyniku zaciętej rywalizacji uzyskano następujące wyniki:

Klasyfikacja drużynowa

  1. Urząd Miasta Leszna – 1103 pkt.
  2. UTW Leszno mężczyźni – 922 pkt.
  3. Stowarzyszenie OR 69Lpplot i Garnizonu Leszno – 835 pkt.
  4. UTW Leszno kobiety – 833 pkt.

Reprezentacja Urzędu Miasta Leszna honorowo zrezygnowała z drużynowych i indywidualnych nagród, dlatego oficjalna klasyfikacja drużynowa i indywidualna seniorów uczestniczących w turnieju uległa zmianie. Drużynowo zwyciężyła drużyna męska UTW Leszno a drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca nasze Stowarzyszenie a trzecie miejsce zajęła kobieca drużyna UTW Leszno. Nasza drużyna wystąpiła w 20180928 30następującym składzie i uzyskała indywidualnie wyniki: kol. Marek Szreiber – 260 pkt. (szóste miejsce indywidualnie), kol. Witold Mietełka – 214 pkt., kol. Jerzy Wójcik – 213 pkt., kol. Wiesław Kościański – 148 pkt.

Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali Małgorzata Kachacz – 325 pkt. oraz Rafał Pucal – 293 pkt. z Urzędu Miasta Leszna, natomiast wśród seniorów najlepszą kobietą została Krystyna Ratajczak – 230 pkt., a najlepszym mężczyzną został Krzysztof Adamski – 275 pkt.

Trzy pierwsze drużyny oraz najlepsi indywidualnie otrzymali puchary i dyplomy oraz skromne upominki. Każdy zawodnik uczestniczący w turnieju uhonorowany został pamiątkowym medalem okolicznościowym.

W trakcie „wyczerpującej” i „gorącej” rywalizacji uczestnicy mieli okazję odpocząć korzystając z bufetu w postaci kawy, herbaty i wody mineralnej oraz mogli się częstować pysznymi ciastami i rogalikami. Była też sposobność wzajemnego poznania się, dyskusji czy wymiany doświadczeń.

Wszyscy, zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy wyrazili chęć i gotowość uczestnictwa w następnym „seniorskim” turnieju w przyszłym roku.Do oglądnięcia zdjęć z turnieju zapraszamy do naszej galerii. Kliknij tutaj.

Imieniny

Środa, 28-02-2024, Imieniny obchodzą Chwalibóg, Józef, Makary
Do końca roku pozostało: 308 dni

ZEGAR

Licznik odwiedzin

2506408
DzisiajDzisiaj320
WczorajWczoraj633
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1438
Bieżący miesiącBieżący miesiąc16280
WszyscyWszyscy2506408