Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gora

20180819 1W dniu 19 sierpnia 2018 roku odbyły się II Zawody Strzeleckie Kościańskiego Oddziału Powiatowego ZWiRWP im. gen. Franciszka Gągora. Kościańskie stowarzyszenie na miejsce rozgrywania zawodów wybrało piękny obiekt – strzelnicę PZŁ w Krzywiniu. Zawody zorganizowane w tym roku miały za cel uczczenie rocznic wielu znamienitych wydarzeń, tj. 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski, 100-lecie Powstania Wielkopolskiego oraz Święto Wojska Polskiego – 98. Rocznica Bitwy Warszawskiej.

 

Zawody zgromadziły 23 uczestników – członków ZWiRWP, sympatyków i zaproszonych gości, w tym skromną dwuosobową reprezentację naszego Stowarzyszenia: kol. Mariusz Siwak i kol. Jerzy Domański.

 

Zgodnie z ustalonym regulaminem zawodów rywalizacja składała się z trzech konkurencji:

- 5 strzałów z pistoletu „Glock” kal. 9mm – odległość 25 metrów;

- 5 strzałów z karabinka sportowego kal. 5,6mm – odległość 25 metrów;

- 5 strzałów z karabinu kbk-AK kal. 7,62mm – odległość 25 metrów;

 

W wyniku sportowej, zaciętej rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej (łącznie za trzy konkurencje) reprezentanci naszego Stowarzyszenia zajęli wysokie, zaszczytne miejsca: kol. Mariusz Siwak zajął drugie miejsce a kol. Jerzy Domański zajął trzecie miejsce – obydwaj otrzymali okolicznościowe puchary oraz dyplomy.

 

Następnie została rozegrana konkurencja specjalna dla pierwszych sześciu zawodników w klasyfikacji łącznej. Polegała ona na oddaniu jednego strzału przez każdego zawodnika z karabinu myśliwskiego do specjalnej tarczy okolicznościowej w postawie stojąc z wolnej ręki z odległości 25 metrów.

I tu następna miła niespodzianka. Zwycięzcą konkurencji specjalnej został nasz kol. Mariusz Siwak, który strzelił najbliżej środka20180819 3 tarczy specjalnej. Za zwycięstwo otrzymał puchar i dyplom.

Równocześnie z mężczyznami przeprowadzone zostały zawody strzeleckie dla kobiet. Była to jedna konkurencja strzelecka – strzelanie z karabinka sportowego kal. 5,6mm z odległości 25 metrów.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali okolicznościowe medale pamiątkowe.

 

 

Zawody rozegrano w pięknej scenerii strzelnicy PZŁ w Krzywiniu. Ocieniony, zadrzewiony teren pozwalał na miłe, wręcz komfortowe spędzenie czasu między poszczególnymi konkurencjami mimo wysokiej temperatury i słonecznej pogody. Dodatkową atrakcją i możliwością uzupełnienia energii były poczęstunki w postaci „wojskowej grochówki” oraz grillowanych kiełbasek.

 

20180819 4

20180819 5

20180819 6

 

Imieniny

Piątek, 22-09-2023, Imieniny obchodzą Joachim, Joachima, Maurycy
Do końca roku pozostało: 101 dni

ZEGAR

Licznik odwiedzin

2402525
DzisiajDzisiaj445
WczorajWczoraj474
Bieżący tydzieńBieżący tydzień2061
Bieżący miesiącBieżący miesiąc12711
WszyscyWszyscy2402525