Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gora

20161014 01Stowarzyszenie Oficerów Rezerwy 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego im. Stefana Roweckiego „GROTA” i Garnizonu Leszno obchodzi w tym roku 10 lat działalności. Taki okrągły jubileusz postanowiliśmy godnie uczcić. Dnia 24 września odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia z zaproszonymi gośćmi. Zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego, służb mundurowych, szkół, różnych organizacji, z którymi współdziałamy oraz przyjaciół naszego Stowarzyszenia. Z okazji 10-lecia wydaliśmy biuletyn dokumentujący nasze dokonania, zorganizowaliśmy wystawę z naszym dorobkiem i uhonorowaliśmy naszych przyjaciół okolicznościowymi medalami 10-lecia Stowarzyszenia. Następnym akordem obchodów 10-lecia stały się zawody strzeleckie o „Puchar 10-lecia Stowarzyszenia”. Zawody odbyły się w dniu 14 października 2016 roku na strzelnicy garnizonowej w Lesznie (OC Wyciążkowo). W zawodach strzeleckich uczestniczyło 11 trzyosobowych drużyn reprezentujących Delegaturę Urzędu Wojewódzkiego w Lesznie, 19 Samodzielny Oddział Geograficzny, 1. Leszczyński dywizjon przeciwlotniczy, 3. Kresowy dywizjon przeciwlotniczy, Państwową Straż Pożarną w Lesznie, Klub Żołnierzy Rezerwy LOK Leszno, Leszczyński Okręgowy Związek Strzelectwa, Stowarzyszenie STRZELCY Święciechowa, Polski Klub Kawaleryjski z Opola, Związek Weteranów i Rezerwistów WP z Kościana oraz nasze Stowarzyszenie. Do oglądnięcia zdjęć z zawodów zapraszamy do galerii kliknij tutaj.


Konkurencją zawodów było strzelanie z pistoletu wojskowego PW-83. Każdy zawodnik oddał 10 strzałów ocenianych do tarczy fb 23p w postawie stojąc z odległości 25 metrów.
Wyniki indywidualne trzyosobowych zespołów składały się również na wyniki zespołowe.
W klasyfikacji indywidualnej sześć pierwszych miejsc zajęli:
1. sierż. Kamil REMBELSKI - 1.Ldplot – 97pkt
2. Stanisław ANDRZEJEWSKI – KŻR LOK Leszno – 96pkt
3. st. kpr. Dawid WIŚNIEWSKI – 1.Ldplot – 96pkt
4. Marek ZIMNYCH – LOZS Leszno – 95pkt
5. Bartosz MICHAŁOWSKI – KŻR LOK Leszno – 95pkt
6. Zbigniew ZAJDEL – Stowarzyszenie STRZELCY Święciechowa – 94pkt
W klasyfikacji drużynowej sześć pierwszych miejsc zajęli:
1. 1 Leszczyński dywizjon przeciwlotniczy – 284pkt
2. Klub Żołnierzy Rezerwy LOK Leszno – 281pkt
3. Leszczyński Okręgowy Związek Strzelectwa – 279pkt
4. Stowarzyszenie STRZELCY Święciechowa – 273pkt
5. SOR 69Lpplot – 270pkt
6. 19 SOG – 240pkt
Nagrody wręczali Prezes Stowarzyszenia płk w st. spocz. Mirosław ROCHMANKOWSKI, sędzia główny zawodów (sędzia klasy I) Wiesław GABRYELSKI oraz kolega ppłk w st. spocz. Krzysztof GOŁĘBIEWSKI.
Zwycięzców indywidualnie i drużynowo uhonorowano okolicznościowymi pucharami. Pierwszych sześciu w obu klasyfikacjach, indywidualnej i drużynowej, uhonorowano okolicznościowymi dyplomami a wszystkich uczestników zawodów uhonorowano okolicznościowymi medalami. Dla upamiętnienia zawodów na zakończenie wykonano zdjęcie grupowe uczestników i organizatorów.
Pogoda w czasie zawodów była sprzyjająca, tj świeciło słońce, jednak jesienny chłód dawał się we znaki. Dlatego organizatorzy przygotowali dla uczestników zawodów gorącą herbatę i kawę a dla nabrania sił serwowano również „wojskową” grochówkę.

Imieniny

Środa, 24-07-2024, Imieniny obchodzą Antoni, Kinga, Krystyna
Do końca roku pozostało: 161 dni

ZEGAR

Licznik odwiedzin

2621401
DzisiajDzisiaj75
WczorajWczoraj763
Bieżący tydzieńBieżący tydzień2078
Bieżący miesiącBieżący miesiąc25788
WszyscyWszyscy2621401