Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gora

20180223 1Około rok temu Prezes naszego Stowarzyszenia wystąpił na posiedzeniu Zarządu z inicjatywą wyróżniania członków Stowarzyszenia, którzy ukończyli 90 lat poprzez uhonorowanie Jubilata przez Prezydenta Miasta Leszna. Spotkała się ona z pełną akceptacją Zarządu, popartą uchwałą. W 2017 roku taka okazja nadarzyła się kwietniu, kiedy to swoje 90-te urodziny obchodził jeden z członków naszego Stowarzyszenia kol. Jan Zbozień. Jednak ze względu na zły stan zdrowia jubilata do uroczystości w ratuszu nie doszło. Życzymy mu rychłego powrotu do zdrowia.

25 lutego 1928 roku urodziny obchodził kol. Hubert Kubiaczyk, również członek naszego Stowarzyszenia. W20180223 2 piątek, 23 lutego 2018 roku w ratuszu miejskim w Lesznie odbyła się miła uroczystość uhonorowania kol. Kubiaczyka z okazji jego 90-tych urodzin. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Leszna p. Łukasz Borowiak, II Zastępca Prezydenta Miasta Leszna p. Piotr Jóźwiak, Kierownik Delegatury WlkpUW p. Zenon Jóźwiak, reprezentant 4.Zpplot - dowódca 3. dywizjonu przeciwlotniczego ppłk Mirosław Hamulak, wiceprezes Stowarzyszenia kol. Jerzy Domański oraz członkowie Stowarzyszenia – koledzy z okresu służby Jubilata w Lesznie, w 69. pułku artylerii przeciwlotniczej, no i oczywiście nasz szacowny Jubilat wraz z żoną i córką.

Jubilat otrzymał pamiątkowy grawerton od Stowarzyszenia, wiązanki kwiatów, pamiątkowe dyplomy i życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności od wszystkich zebranych. Następnie uczciliśmy 90-te urodziny Jubilata toastem szampanem. Był również urodzinowy tort, kawa i ciasto. W miłej, kameralnej atmosferze dostojny Jubilat poproszony został o przywołanie wspomnień z okresu swojej służby wojskowej, szczególnie w 69. pułku artylerii przeciwlotniczej w latach 1971-1981, w czym wspierany był przez kolegów, wspólnie służących w tym okresie w leszczyńskiej jednostce. Była to, dla wszystkich obecnych, mała, acz pasjonująca, lekcja historii służby naszego Jubilata, jego żołnierskich losów i „żołnierskiej tułaczki” po Polsce.

20180223 3

20180223 4

20180223 5

20180223 6 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

 

Kubiaczyk HubertPpłk HUBERT KUBIACZYK urodził się 25 lutego 1928 roku w Niemczech jako syn Stefana i Marianny. Rodzice jego w latach 20. XX w. wyjechali do Niemiec za pracą. Szkołę powszechną ukończył w Niemczech a następnie w Polsce. Do Polski wraz z rodzicami powrócił po zakończeniu wojny w maju 1945 roku i osiadł w Kole.

W 1949 roku wcielony do odbycia zasadniczej służby wojskowej w Jednostce Wojskowej w Szczecinie-Podjuchy. Po roku służby dostaje się do Oficerskiej Szkoły Samochodowej w Pile, którą kończy w 1952 roku.  Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany zostaje do batalionu szkolnego w Kutnie, w którym służy do 1955 roku zajmując kolejno stanowiska: dowódcy plutonu, dowódcy kompanii, pomocnika dowódcy ds. szkolenia. W 1955 roku przeniesiony zostaje do garnizonu Żagań, w którym służy do 1971 roku zajmując stanowiska: dowódca 12. ruchomego warsztatu samochodowego (1955-1957); szef służby czołgowo-samochodowej 8. pułku czołgów (1957-1960); na stanowiskach technicznych w służbie czołgowo-samochodowej 11. Dywizji Pancernej (1960-1971). W 1971 roku skierowany zostaje do 69. pułku artylerii przeciwlotnicze w Lesznie na stanowisko szefa służby czołgowo-samochodowej, które pełni do grudnia 1980 roku, do czasu zakończenia zawodowej służby wojskowej. W czasie służby wojskowej uzyskał uprawnienia Egzaminatora Państwowego Kierowców oraz Inspektora Ruchu drogowego MON.

Odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym, Srebrnym  i Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.

Po zakończeniu służby wojskowej w latach 1981-1990 pracuje w LOK szkoląc kierowców dla potrzeb wojska.  

Współzałożyciel koła Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych w Lesznie, Członek Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 69. Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „GROTA” i Garnizonu Leszno.

Senior oficerów służby czołgowo-samochodowej. Wniósł duży wkład w szkolenie kadry, młodszych specjalistów i kierowców wojskowych pojazdów mechanicznych.

Rodzina: żona Teresa, córki Urszula, Krystyna, Elżbieta, 6 wnuków, 11 prawnuków. 

Imieniny

Środa, 24-07-2024, Imieniny obchodzą Antoni, Kinga, Krystyna
Do końca roku pozostało: 161 dni

ZEGAR

Licznik odwiedzin

2621384
DzisiajDzisiaj58
WczorajWczoraj763
Bieżący tydzieńBieżący tydzień2061
Bieżący miesiącBieżący miesiąc25771
WszyscyWszyscy2621384